Баштинський ДНЗ Петрівського району

Доктор радить, консультує, інформує

Як навчити дитину чистити зуби?

Молочні зуби.  Напередодні появи  перших зубів купіть маляті щітку прорізувач. Вона допоможе впоратися з дискомфортом у складній для крихітки час. А вже коли зуби починають з’являтися,необхідно приступати до їх чищення.
Слід придбати спочатку спеціальну силіконову щітку, яку одягають на палець дорослого.Коли дитині виповниться 12 місяців, уже починають використовувати певну дитячу зубну щітку.
Також не слід при цьому забувати, що ротова порожнина малюка особливо потребує догляду, якщо дитина ночами любить випити кефіру, соку, або молочну суміш. Саме ці напої, випиті на ніч, сприяють розвитку карієсу у дітей. Що робити? Два рази на день і після нічного вигодовування слід обтирати зубики спеціально дитячої зубної серветкою або просто вологою ватною паличкою.

Дитина не хоче чистити зуби. Що робити?

Готуємо малюка з самого дитинства.
 Перш за все, будьте терпиміше до дитини.
У 2 роки вже можна навчити дитину полоскати рід після кожного прийому їжі. Для того щоб підготувати малюка, іноді давайте йому при полосканні рота зубну щітку (саму м'яку і дитячу) без пасти. Нехай пограє,пожує її. Це абсолютно нормально. Таким чином, Ви привчаєте дитину до регулярних процедур і до щітки. А це значить, що далі буде набагато легше.

Бажано чистити зуби разом з дитиною, щоб допомогти йому в потрібний момент, проконтролювати процес. Але, в той же час дайте відчути маляті себе самостійним, не намагайтеся проконтролювати кожен його рух.

Похід до стоматолога. Як уникнути страху?

Дуже важливо правильно сформувати у дитини ставлення до зубного лікаря. Перше відвідування стоматолога може накласти важкий відбиток на психіку малюка, сприяти появі необґрунтованих страхів, вплинути на сприйняття стоматолога і в дорослому житті. Щоб цього всього не сталося, перетворіть похід до лікаря в пригоду. Згадайте якісь фільми, жарти про зубних фей. Все, що завгодно, тільки уникаючи таких слів як укол, шприц і т. д. Нехай малюк відчує себе дорослим і сміливим.

Ось кілька необхідних правил, які вже має засвоїти дитина до шести років.

1. Перед тим, як взяти щітку, потрібно обов'язково помити руки. Потім під проточною водою миється щітка.

2. На щетину щітки необхідно нанести невелику, розміром з горошину, кількість дитячої зубної пасти.

3. Чищення зубів складається з кругових, горизонтальних і вертикальних рухів. Переважати повинні "вимітають" руху.

4. До і після чистки зубів необхідно обполоснути порожнину рота теплою водою.

Якщо дитина добре засвоїть всі ці правила, до шести років вже можна припинити контроль над процесом чищення зубів.

Вимоги до дитячих зубних паст

1. Зубна паста повинна мати низький вміст фтору, особливо, якщо цією пастою будуть чистити зуби діти до 6 років. Так, сьогодні, багато виробників випускають зубну пасту в одноразових дозах. Вміст у дитячій зубній пасті фторидів не повинно перевищувати 0,05%.
  2. У зубної пасти для маленьких дітей повинна бути низька абразивність. Тому для маленьких дітей більш підійдуть гелієві зубні пасти, які підходять для тимчасових зубів і зниженою кіслоторезістентності емалі.
  3. Незважаючи на те, що зубні пасти з різними фруктовими смаками роблять процес чищення зубів для маленьких дітей більш бажаним, проте більш нейтральні смакові ефекти не викликатимуть бажання ковтнути зубну пасту.
  4. І природно, зубна паста для дітей повинна мати привабливий зовнішній вигляд і бути зручною у використання навіть для самих маленьких діток.

Зубна щітка

Дитяча зубна щітка має бути виготовлена відповідно пасті – з безпечного харчового полімеру, мати прогумовану рукоятку і голівку для запобігання травмам слизистої оболонки порожнини рота через невмілі дитячі рухи. Щетина має бути дуже м'якою для дбайливого чищення молочних зубок, що формуються. Та для вже сформованих зубів

Дитячі та підліткові зубні щітки повинні мати головки меншого розміру (18-25мм). Робоча частина щітки при чищенні повинна охоплювати 2-25 зуба. Тоді рух щітки в роті буде більш вільним і зручним.